Extream-Suport

In jos

Terminat Extream-Suport

Mesaj Scris de ionuz la data de Mier Iun 27, 2012 11:29 pm

Nume: Extream-Suport
Adresă: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Categorie: Forum
Tipul analizei: Complexă
ionuz
Membru de onoare

Mesaje Mesaje : 117
Puncte Puncte : 5189
Versiune Versiune :
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : Podu-Turcului

Vezi profilul utilizatorului http://www.cd-forum.net

Sus In jos

Terminat Re: Extream-Suport

Mesaj Scris de Keir la data de Joi Iun 28, 2012 1:01 am

Analiză Complexă: Extream-Suport

Prima impresie(Notă: 8 )
Prima impresie mi-a fost creeată de aspectul indexului, care este cam dezordonat. Aici mă refer la like box-ul situat mult prea sus faţă de restul forumului

Logo-ul şi meniul de navigare:(Notă: 7 )

Forumul nu prea are logo, iar meniul de navigare aproape că nici nu se vede. Butoanele ar trebuii să fie mult mai conturate, indiferent de cât de mult face asta efectul hover. Nu înţeleg de ce în logo-ul forumului scrie altceva decât numele acestuia....

Categoriile şi forumurile:(Notă: 9 )
Categoriile şi forumurile sunt ok, în sensul în care fiecare forum este ataşat unei categorii corespunzătoare. Observ că pe forum sunt câteva categorii, în care forumurile nu au nici măcar un mesaj postat. Sfatul meu ar fi să mai reduceţi din ele.

Conţinutul forumului:(Notă: 9 )
Forumul are un conţinut, pot să spun, relativ bun. Observ că majoritatea topicurilor sunt făcute cu cap, iar conţinutul lor este bine redactat. Nu am ce să comentez la acest criteriu.

Modul de scriere:(Notă: 9 )
În general pe forum cuvintele sunt scrisu corect, însă ici şi colo mai există mici greşeli de despărţire corectă cum ar fi "teai", care se scrie "te-ai". Observ că scrieţi şi cu diacritice ceea ce mă bucură.

Staff-ul şi grupurile forumului:(Notă: 8 )
Mult prea multe grupuri staff după părerea mea... Unele nici nu au membrii în ele. mi-ar fi plăcut ca staff-ul să fie mai activ pe lângă efortul dvs. de a menţine forumul constant

Activitatea forumului:(Notă: 8 )
Activitatea este bună, însă încercaţi să veniţi cu ceva nou. Tot ce trebuie să faceţi este să vă menţineţi aşa cum sutneţia cum, şi cu siguranţă ve-ţi creşte în vizite şi autoamt în membrii.

Concluzii:

Încercaţi să ţineţi cont de sfaturile mele şi să remediaţi majoritatea bugurilor din temă în special cele din indexul acestuia. Numai bine! flower

NOTĂ FINALĂ: 8.28

Keir
Administrator
Administrator

Mesaje Mesaje : 194
Puncte Puncte : 5353
Versiune Versiune :

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de ionuz la data de Joi Iun 28, 2012 1:27 am

Multumesc de sfaturi domnule Keir o sa incerc sa rezolv acele bug-uri din footer imediat ce o sa mai evoluez in "web coding" Very Happy Razz
ionuz
Membru de onoare

Versiune Versiune :

Sus In jos

Mesaj Scris de Wyn la data de Lun Iul 02, 2012 10:29 pm

• Cand am intrat pe forum am observat ca coloana din dreapta "iese" din contulrul forumului, iar widget-urile sunt ca pe forumul oficial. In respt as putea zice ca mi-a placut cu ati organizat portalul
  • Meniul imi place, dar este o problema la pozitionare, daca ai un monitor cu rezolutie mare nu mai ajungi la Sing in si Sing up.
  • Logo-ul este urat. Este facut dintr-un gardient din 3 culori. Ar trebui modificat cu unul care sa "imi vorbeasca" despre forum, sa ma faca sa navighez si pana la urma sa-mi fac cont.
  • Categoriile sunt frumos aranjate, dar ar trebui niste modificari, iar sectiunile care sunt goale incercati sa le reduceti.
  • Observ ca topicurile sunt facute cum trebuie, ceea ce ma deranjeaza este ca mai aveti si topicuri copiate din alte parti.
  • Din toate grupurile observa ca doar doua au grupuri, restul sunt goale. Iar membri care sunt in ele sunt cam inactivi.

In concluzie se intelege ca mai aveti de lucrat ca sa ajungeti un forum bun. Sper sa tineti cont de sfaturile mele.
Wyn
Membru de onoare

Mesaje Mesaje : 74
Puncte Puncte : 4826
Versiune Versiune :
Varsta Varsta : 19
Localizare Localizare : Rm. Valcea

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de ionuz la data de Lun Iul 02, 2012 10:48 pm

Multumesc de sugetii Wyn si apropo cu bannerul sunt de acord cu tine trebuie schimbat
ionuz
Membru de onoare

Versiune Versiune :

Sus In jos

Mesaj Scris de Wyn la data de Joi Iul 05, 2012 12:27 am

Revizuire efectuată ~> Arhivat !